Chlebíčková slavnost 2024

Městské muzeum v Ústí nad Orlicí pořádá v partnerské spolupráci s Asociací kuchařů a cukrářů ČR další ročník této gastronomické události. Nebývalý zájem o první ročník pořadatele před dvěma lety potěšil, a proto se rozhodli akci změnit do podoby malého gastronomického festivalu.

Těšíme se na pokračování výborné spolupráce s Asociací kuchařů a cukrářů, díky které budeme moct opět nabídnout návštěvníkům ke každé zakoupené vstupence chlebíček zdarma“, říká ředitel muzea Radim Urbánek.

Návštěvníci se mohou těšit nejen na chlebíčky, ale i na malou kulinářskou show přípravy nových trendů chlebíčků v podání šikovného mladého šéfkuchaře Vojtěcha Kletečky. Muzejní koordinátorka této akce Leona Smolová prozrazuje i technická upřesnění: „Aby i detailní části profesionální přípravy chlebíčků návštěvníci dobře viděli, celou akci budeme přenášet na velké plátno.

Předseda Východočeské pobočky Asociace kuchařů a cukrářů ČR, František Rybka zmiňuje: „Představím vám šéfkuchaře Lukáše Endeho, který se zúčastnil mnoha mezinárodních soutěží a získal medaili na kuchařské Olympiádě 2024, dále Mistra kuchaře Václava Šmerdu, účastníka Světových soutěží a Gastronomických Olympiád a jako vzácného hosta rytíře gastronomie Mistra kuchaře Jiřího Eichnera, všichni jmenovaní jsou oceněni medailí M. D. Rettigové a Řádem svatého Vavřince.

Návštěvníky jistě potěší, že tuto gastronomickou akci doplní prezentace zdejších výrobců lahůdek.

Leona Smolová

pracovník PR

E-mail: smolova@muzeum-uo.cz

Tel.: +420 465 523 653, +420 732 365 382

URL:  www.muzeum-uo.cz