Naši partneřiPodpoř českou gastronomii a staň se partnerem

Centrála
AKC ČR
Pražská a Středočeská
Brno
Karlovy Vary
Šumava
Severní Čechy
Východní Čechy
Severní Morava a Slezko

Přihlaš se k odběru
kulinářských novinek!

* odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

5. Svatovavřinecká pouť kuchařů a cukrářů ČR a Oslava 20. výročí založení pobočky SMS, 06.08.2022

Událost měsíce!

Pátá pouť kuchařů a cukrářů, kteří jsou hrdí na své povolání a Oslava 20. výročí založení pobočky Severní Morava a Slezsko. Oslava svátku kuchařů se uskuteční v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie patronky Moravy a prostory celého Hostýna.

Pátá pouť kuchařů a cukrářů, kteří jsou hrdí na své povolání a Oslava 20. výročí založení pobočky Severní Morava a Slezsko.  Oslava svátku kuchařů se uskuteční v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie patronky Moravy a prostory celého Hostýna.

9:30 sraz před bazilikou

10:15 slavnostní mše svatá

Bude nám potěšením, když vzdáte hold našemu řemeslu a přijdete v rondonech, čepice nejsou povinné.

 

Připraven je bohatý doprovodný program a občerstvení:

- výstava k výročí pobočky

- prodej cukrářských knih Helenčino pečení, paní Vybíralové

- prodej koláčů a perníků

- pokrmy od juniorského a seniorského týmu pobočky Severní Morava a Slezsko

 

Kontaktní osoby: Ing. Václav Forman, v.for@seznam.cz

Pavel Slavík, pavslavik@seznam.cz

 

více...

Nová členství

Staňte se členem komunity kuchařů a cukrářů.

Kuncek Jarmil

Dolní Břežany

Kukaň Jakub

Teplice

Polášková Magdalena

Tvarožná Lhota

Žejdlík Pavel

Habartov

Hotelová škola a Obchodní akademie Havířov s.r.o.

Havířov

Slovo prezidenta AKC, 10. prosince 2021

Mirek Kubec

Vážení členové Asociace kuchařů a cukrářů České republiky, partneři, kolegové, přátelé, jsem rád, že jste zavítali na naše internetové stránky. Asociace kuchařů a cukrářů ČR se v posledních dvou letech vydala na cestu modernizace.

Náš nový web je jedním ze střípků započaté změny komunikace s vámi. Zjednodušili jsme rozhodovací procesy. Zahájili jsme nové projekty. Pokračujeme v rozvoji národní gastronomie. Rozšiřujeme zkušenosti studentům středních gastronomických škol a učilišť. Pořádáme kuchařské i cukrářské soutěže. Naše pobočky organizují workshopy a exkurze. Seniorský i juniorský národní tým kuchařů a cukrářů AKC ČR se pilně připravují na světové soutěže. Rozvíjíme spolupráci s našimi partnery. Mezinárodní spolupráce se Světovou asociací kuchařů úspěšně pokračuje.

Poslední dva roky nebyly pro gastronomii jednoduché. Pro kuchaře a cukráře je to doba stejně složitá jako pro společnosti působící v tomto oboru. Asociace kuchařů a cukrářů bude i nadále hájit zájmy pracovníků v gastronomii. Bude otevírat témata, o kterých se mluví hodně potichu. Stojíme na vaší straně.

Pokud ještě nejste našimi členy, přidejte se do naší otevřené komunity. Kuchaři a cukráři jsou jedna velká rodina. Opřít se o zkušenosti kolegů a kolegyň Vám dodá odvahu do další práce.

Přeji Vám do Vaší práce i života hodně štěstí.

Váš Mirek Kubec, prezident AKC ČR

Aktuality

FINÁLE V. ROČNÍKU SOUTĚŽE O NEJLEPŠÍ KUCHAŘKU A KUCHAŘE ROKU 2022 VE SPOLEČNÉM STRAVOVÁNÍ SE BLÍŽÍ

Již po páté vás Asociace kuchařů a cukrářů ČR zve na další ročník soutěže pro kuchařky a kuchaře z mateřských, základních a středních škol, nemocnic, léčebných zařízení, lázní, domovů seniorů a dalších provozů veřejného stravování. Praktické finálové kolo je doslova za dveřmi, uskuteční se již 24. srpna v Makro Akademii Praha. Přijďte se inspirovat i fandit finalistům!

SVATOVAVŘINECKÁ POUŤ KUCHAŘŮ A CUKRÁŘŮ A OSLAVA 20. VÝROČÍ ZALOŽENÍ POBOČKY AKC ČR, SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO

Svatý Vavřinec, patron všech kuchařů a cukrářů, který byl v roce 258 mučen na rozpáleném roštu, patří k nejvíce oslavovaným světcům. Pátý ročník svatovavřinecké pouti se uskutečnil v sobotu 6. srpna 2022 opět na poutním místě Svatý Hostýn, v jedné z nejnavštěvovanějších bazilik na Moravě.

Podívejte se na záznam poutě na Svatý Hostýn

Pouť na Svatý Hostýn byla skvělá. Podívejte se na záznam z televize LUX. Uctili jsme i našeho patrona svatého Vavřince. Na pouť se vydali desítky kuchařů v rondonech.